HORSES - HITCHES - Draft Horse Under Saddle

1st - Bailee Kiger

HORSES - HITCHES - Men' Pony Cart

1st - Daniel Turner

2nd - John Iams

3rd - Darlene Mcwee

HORSES - HITCHES - Men's Draft Horse Cart

1st - Fred Kiger

2nd - Ray Theodori

3rd - Joe Weiner

4th - Whippoorwill Farm

5th - Ray Theodori

HORSES - HITCHES - Ladies Pony Cart

1st - Darlene Mcwee

2nd - Ashlee Hobgood

3rd - Darlene Mcwee

4th - Ashlee Hobgood

HORSES - HITCHES - Ladies Draft Horse Cart

1st - Ray Theodori

2nd - Whippoorwill Farm

3rd - Ray Theodori

4th - Fred Kiger

5th - Fred Kiger

HORSES - HITCHES - Pony Tandem

1st - Daniel Turner

2nd - Darlene Mcwee

HORSES - HITCHES - Draft Horse Tandem

1st - Ray Theodori

2nd - Fred Kiger

HORSES - HITCHES - Ladies Pony Team

1st - Darlene Mcwee

HORSES - HITCHES - Men'sDraft Team Hitch

1st - Fred Kiger

2nd - Ray Theodori

3rd - Joe Weiner

HORSES - HITCHES - Mens Pony Team

1st - Daniel Turner

2nd - John Iams

HORSES - HITCHES - Ladies Draft Team Hitch

1st - Ray Theodori

2nd - Fred Kiger

3rd - Fred Kiger

HORSES - HITCHES - Men's Mule Team

1st - George Weiner

2nd - Bailee Kiger

3rd - Kyler Theodori

HORSES - HITCHES - Draft Horse Unicorn Hitch

1st - Fred Kiger

2nd - Ray Theodori

HORSES - HITCHES - Pony Unicorn Hitch

1st - Daniel Turner

HORSES - HITCHES - Draft Four Horse Hitch

1st - Fred Kiger

2nd - Ray Theodori

HORSES - HITCHES - Pony Four Horse Hitch

1st - Daniel Turner

HORSES - HITCHES - Draft Six Horse Hitch

1st - Fred Kiger

HORSES - HITCHES - Mule Pony Team Obstacle

1st - Daniel Turner

2nd - Darlene Mcwee

HORSES - HITCHES - Draft Horse Team Obstacle

1st - Ray Theodori

2nd - Fred Kiger

3rd - Ray Theodori

4th - Joe Weiner

5th - Fred Kiger

HORSES - DRAFT HORSES-BELGIAN - MARE 3 YR & UNDER 4-

1st - Charlie Riggs

HORSES - DRAFT HORSES-BELGIAN - MARE 1 YR & UNDER 2

1st - Charlie Riggs

HORSES - DRAFT HORSES-PERCHERONS - STALLION 3YR & OVER

1st - Whippoorwill Farm

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-GUERNSEYS - SR HEIFER CALF 9/1/-11/30/17

1st - Beth Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-GUERNSEYS - GRAND CHAMPION COW

1st - Beth Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-HOLSTEIN FREISIANS - JR HEIFER CALF March -May 2018

1st - Beth Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-HOLSTEIN FREISIANS - SUMMER YRLG 6/1/-8/31/17

1st - William "Al" Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-HOLSTEIN FREISIANS - JR CHAMP COW FEM UNDER 18 MON

1st - William "Al" Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-HOLSTEIN FREISIANS - JR RES CHAMP FEM UNDER 18 MONT

1st - Beth Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-JERSEY - JR HEIFER CALF 3/1/-5/13/18

1st - Ani Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-JERSEY - JR CHAMP COW FEM UNDER 18 MONT

1st - Ani Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-R/W HOLSTEIN - JR HEIFER CALF 3/1/-5/13/18

1st - Beth Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-R/W HOLSTEIN - SR HEIFER CALF 9/1/-11/30/17

1st - William "Al" Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-R/W HOLSTEIN - JR CHAMP COW UNDER 18 MONTHS

1st - Beth Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY COWS-R/W HOLSTEIN - JR RES CHAMP COW UNDER 18 MONT

1st - William "Al" Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY CATTLE-OTHERS - Junior Calf 3/1/-5/31/18

1st - Tyler Richmond

DAIRY CATTLE - DAIRY CATTLE-OTHERS - Jr Yearlinbg Heifer 3/1-5/31/1

1st - William "Al" Cree

2nd - William "Al" Cree

DAIRY CATTLE - DAIRY CATTLE-OTHERS - JR CHAMP COW UNDER 18 MONTHS

1st - Tyler Richmond

DAIRY CATTLE - DAIRY CATTLE-OTHERS - JR RES CHAMP COW UNDER 18 MONT

1st - William "Al" Cree

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - HEIFERCALVDAFTER1/1/-6/30/18

1st - Lila Perroots

2nd - Molly Smith Gullet

3rd - Trysten Policz

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - HEIFERSCALVDAFTR7/1/-12/31/18

1st - Morgan Willis

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - HEIFR CALVES AFTER1/1/-2/28/19

1st - Trent Wolen

2nd - John Hildreth

3rd - Tommy Brookover

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - HEIFERCALVESAFTER3/1-5/31/19

1st - Molly Smith Gullet

2nd - B Casto Farm

3rd - RJ Wolen

4th - John Hildreth

5th - Allexis Berdine

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Champion Female

1st - Lila Perroots

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Pair Heifers Owned byExhibitor

1st - John Hildreth

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Pair Steers Owned by Exhibitor

1st - Joshua L Archer

2nd - John Hildreth

3rd - Kyle Householder

4th - Benjamin Archer

5th - Tommy Brookover

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Pen/3 both sexes

1st - John Hildreth

2nd - Tommy Brookover

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Best 5 Head Owned by Exhibitor

1st - John Hildreth

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Hip Height Classes

1st - Joshua L Archer

2nd - Kyle Householder

3rd - Shera L Hoy

4th - Daniel Brookover

5th - Tammy L Brookover

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Hip Height Classes

1st - Joshua L Archer

1st - B Casto Farm

3rd - Tommy Brookover

4th - Benjamin Archer

5th - John Hildreth

BEEF CATTLE - COMMERCIAL BEEF CATTLE - Hip Height Classes

1st - John Hildreth

2nd - Benjamin Archer

3rd - John Hildreth

4th - Avery Berdine

5th - Kyle Householder

BEEF CATTLE - COWS-ANGUS - JR CHAMPION HEIFERCLASS1234

1st - Benjamin Archer

BEEF CATTLE - COWS-ANGUS - RES JR CHAMPION HEIFER

1st - Austin Orndoff

BEEF CATTLE - COWS-ANGUS - EARLY JR YR HEIFER 1/1-2/28/16

1st - Benjamin Archer

2nd - Austin Orndoff

3rd - Karston Williams

BEEF CATTLE - COWS-HEREFORD - LATE JR YR HEIFER 3/1-4/30/18

1st - Kolby Smith

BEEF CATTLE - COWS-HEREFORD - JR CHAMPION HEIFER CLASS 1-4

1st - Kolby Smith

BEEF CATTLE - COWS-SHORTHORN - JR HEIFER CALVES AFTER 1/1/19

1st - Tad Hoy

2nd - Morgan Mooney

3rd - Wyatt Mooney

BEEF CATTLE - COWS-SHORTHORN - JR CHAMPION HEIFER CLASS 1-4

1st - Tad Hoy

BEEF CATTLE - COWS-SHORTHORN - RES JR CHAMPION HEIFER

1st - Morgan Mooney

BEEF CATTLE - COWS-SHORTHORN - 2YR FEMALE CALVED 1/1-8/31/17

1st - Austin Orndoff

BEEF CATTLE - COWS-SHORTHORN - SR CHAMP HEIF. FROM CLASS 7-9

1st - Austin Orndoff

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - JR HEIFER CALVES AFTER 1/1/19

1st - Robert Wilson

2nd - Gavin Husenits

3rd - Tad Hoy

4th - Daniel Brookover

5th - Emilei Grim

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - Fall/Winter Heifers

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - LATE JR YR HEIFER 3/1-4/30/18

1st - Kyle Householder

2nd - Wrights Angel Acres

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - JR CHAMPION HEIFER CLASS 1-4

1st - Robert Wilson

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - RES JR CHAMPION HEIFER

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - EARLY JR YR HEIFER 1/1-2/28/18

1st - Gavin Husenits

2nd - Emmitt Whipkey

3rd - Emmitt Whipkey

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - SR YR HEIFER 9/1-12/31/17

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - 2YR FEMALE CALVED 1/1-8/31/17

1st - Wrights Angel Acres

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - SR CHAMP HEIF. FROM CLASS 7-9

1st - Gavin Husenits

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - RES SR CHAMP HEIFER REMAINING

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - GRAND CHAMPION

1st - Robert Wilson

BEEF CATTLE - COWS-SIMMINTAL - RES GRAND CHAMPION

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - COWS-MAINE ANJOU - JR HEIF CALVES AFTER 1/1/19

1st - Tony Staggers

2nd - Glenn E Adamson

BEEF CATTLE - COWS-MAINE ANJOU - JR CHAMPION HEIFER CLASS

1st - Tony Staggers

BEEF CATTLE - COWS-MAINE ANJOU - RES JR CHAMPION HEIFER CLASS

1st - Glenn E Adamson

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - Junior Heifer Calves

1st - Joshua L Archer

2nd - Tommy Brookover

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - Early Summer Year Heifer

1st - Josiah Earnest

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - Late Junior Year Heifer

1st - Lane Stephenson

2nd - Austin Orndoff

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - Junior Champion

1st - Joshua L Archer

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - Reserve Junior Champion

1st - Josiah Earnest

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - 2-Year-Old Female

1st - Karston Williams

BEEF CATTLE - COWS-OTHER REGISTERED BREEDS - Grand Champion

1st - Karston Williams

BEEF CATTLE - BULLS-SIMMINTAL - JR BULL CALVES AFTER 1/1/19

1st - Kyle Householder

2nd - Wrights Angel Acres

3rd - Robert Wilson

4th - Gavin Husenits

BEEF CATTLE - BULLS-SIMMINTAL - GRAND CHAMPION BULL

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - BULLS-SIMMINTAL - RES GRAND CHAMPION BULL

1st - Wrights Angel Acres

BEEF CATTLE - BULLS- MAINE ANJOU - Jr Bull Cales after 1/1/2019

1st - Tony Staggers

2nd - Tony Staggers

3rd - Glenn E Adamson

4th - Glenn E Adamson

BEEF CATTLE - BULLS- MAINE ANJOU - GRAND CHAMP BULL

1st - Tony Staggers

BEEF CATTLE - BULLS- MAINE ANJOU - RES GRAND CHAMP BULL

1st - Tony Staggers

BEEF CATTLE - BULLS- OTHERS - JR BULL CALVED AFTER JAN 1

1st - Karston Williams

BEEF CATTLE - BEEF CATTLE GROUPS-ANGUS - SUPREME CHAMPION MALE ALL

1st - Kyle Householder

BEEF CATTLE - BEEF CATTLE GROUPS-ANGUS - SUPREME CHAMPION FEMALE ALL

1st - Joshua L Archer

BEEF CATTLE - BEEF CATTLE GROUPS-SIMMINTAL - GROUP 2 FEMALES ANY AGE

1st - Wrights Angel Acres

BEEF CATTLE - BEEF CATTLE GROUPS-MAINE ANJOU - GRP OF 2 FEMALES, ANY AGE

1st - Glenn E Adamson

BEEF CATTLE - BEEF CATTLE GROUPS-MAINE ANJOU - BEST 5 HEAD

1st - Glenn E Adamson

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - SUFFOLK-PUREBRED EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - TARGHEE-PUREBRED RAM

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - TARGHEE-PUREBRED EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - COMMERCIAL MEDWOOL-1/2BLOOD

1st - Avery Berdine

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - COLORED MEDIUM WOOL RAM

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - COLORED WOOL FINE EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - COLORED WOOL MEDIUM EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - PUREBRED RAM-MERINO

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - PUREBRED EWE-MERINO

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - PUREBRED RAM-RAMBOUILLET

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - PUREBRED EWE-RAMBOUILLET

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - DORSET-PUREBRED RAM

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - DORSET-PUREBRED EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - HAMPSHIRE-PUREBRED EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - WOOL SHOW - SHROPSHIRE-PURBRED EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - RAM LAMB 1/1/19

1st - Abigail Willis

2nd - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - 2 RAM LAMBS

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - RESERVE CHAMPION RAM

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Abigail Willis

2nd - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - PAIR YEARLING EWES

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - EWE LAMB 1/1/19

1st - Abigail Willis

2nd - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - PAIR EWE LAMBS

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - CHAMPION EWE

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - Breeders Young Flock

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-CORRIEDALES - GET OF SIRE-4 SHEEP

1st - Abigail Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - RAM 1YR & UNDER 2 YR

1st - Hannah M Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - RAM LAMB 1/1/19

1st - Hannah M Cole

2nd - Jeffrey Mcconn, Jr

3rd - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - 2 RAM LAMBS

1st - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Hannah M Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - RESERVE CHAMPION RAM

1st - Hannah M Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Hannah M Cole

2nd - Jeffrey Mcconn, Jr

3rd - Hannah M Cole

4th - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - PAIR YEARLING EWES

1st - Hannah M Cole

2nd - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - EWE LAMB 1/1/19

1st - Jeffrey Mcconn, Jr

2nd - Hannah M Cole

3rd - Hannah M Cole

4th - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - PAIR EWE LAMBS

1st - Hannah M Cole

2nd - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - CHAMPION EWE

1st - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Hannah M Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Hannah M Cole

2nd - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - PEN/4 LAMBS-2RAMS,2EWE LAMBS

1st - Jeffrey Mcconn, Jr

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-HAMPSHIRES - Breeders Young Flock

1st - Jeffrey Mcconn, Jr

2nd - Hannah M Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - RAM LAMB 9/1-12/31/18

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - RAM LAMB 1/1/19

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - 2 RAM LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - RESERVE CHAMPION RAM

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - PAIR YEARLING EWES

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - EWE LAMB 9/1-12/31/18

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - EWE LAMB 1/1/19

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - PAIR EWE LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - CHAMPION EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - PEN/4 LAMBS-2RAMS,2EWE LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - Breeders Young Flock

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-MERINO - GET OF SIRE-4 SHEEP

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SHROPSHIRES - RAM LAMB 1/1/19

1st - Garrett Barnes

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SHROPSHIRES - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Garrett Barnes

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SHROPSHIRES - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Garrett Barnes

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SHROPSHIRES - EWE LAMB 1/1/19

1st - Garrett Barnes

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SHROPSHIRES - CHAMPION EWE

1st - Garrett Barnes

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SHROPSHIRES - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Garrett Barnes

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - RAM LAMB 1/1/19

1st - Karston Williams

2nd - McKenzie McDonnell

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Karston Williams

2nd - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - PAIR YEARLING EWES

1st - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - EWE LAMB 1/1/19

1st - Karston Williams

2nd - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - PAIR EWE LAMBS

1st - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - CHAMPION EWE

1st - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-POLLED DORSETS - GET OF SIRE-4 SHEEP

1st - Karston Williams

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - RAM LAMB 9/1-12/31/18

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - RAM LAMB 1/1/19

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - 2 RAM LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - RESERVE CHAMPION RAM

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - PAIR YEARLING EWES

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - EWE LAMB 9/1-12/31/18

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - EWE LAMB 1/1/19

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - PAIR EWE LAMBS

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - CHAMPION EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - PEN/4 LAMBS-2RAMS,2EWE LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - Breeders Young Flock

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-COLORED - GET OF SIRE-4 SHEEP

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - RAM LAMB 1/1/19

1st - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - EWE LAMB 1/1/19

1st - Morgan Willis

2nd - Morgan Willis

3rd - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - PAIR EWE LAMBS

1st - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - CHAMPION EWE

1st - Morgan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Morgan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - Breeders Young Flock

1st - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-OXFORD - GET OF SIRE-4 SHEEP

1st - Logan Willis

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - RAM LAMB 9/1-12/31/18

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - RAM LAMB 1/1/19

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - 2 RAM LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - RESERVE CHAMPION RAM

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - EWE 1YR & UNDER 2YRS

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - PAIR YEARLING EWES

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - EWE LAMB 9/1-12/31/18

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - EWE LAMB 1/1/19

1st - Lew Crouse

2nd - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - PAIR EWE LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - CHAMPION EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - RESERVE CHAMPION EWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - EXHIBITORS FLOCK 1RAM/2YRLGEWE

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - PEN/4 LAMBS-2RAMS,2EWE LAMBS

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - Breeders Young Flock

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-TARGHEE - GET OF SIRE-4 SHEEP

1st - Lew Crouse

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - SLICK SHORN RAM LAMB aft1/1/19

1st - Remmington Whipkey

2nd - Allexis Berdine

3rd - Allexis Berdine

4th - Tristan Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - PAIR SLICK SHORN RAM LAMBS

1st - Allexis Berdine

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - CHAMPION RAM - EACH BREED

1st - Remmington Whipkey

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - RESERVE CHAMP RAM - EACHBREED

1st - Allexis Berdine

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - SLICKSHORN EWELAMB 1 YR& UNDR2

1st - Anna Whyte

2nd - Brendan Cole

3rd - Rick Patton

4th - Savannah Pettit

5th - Tristan Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - PAIR SLICK SHORN YRLG EWES

1st - Tristan Cole

2nd - Allexis Berdine

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - SLICKSHORNEWELAMB 9/1-12/31/18

1st - Anna Whyte

2nd - Julie Policz

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - SLICKSHORNEWE LAMB 1/1/19

1st - Jeffrey Mcconn, Jr

2nd - Kolby Smith

3rd - Alexus Grecoe

4th - Rick Patton

5th - Kolby Smith

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - PAIR OF SLICKSHORN LAMBS

1st - Tristan Cole

2nd - Allexis Berdine

3rd - Anna Whyte

4th - Avery Berdine

5th - DJ Jones

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - CHAMPION EWE - EACHBREED

1st - Anna Whyte

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - RESERVE CHAMP EWE - EACHBREED

1st - Brendan Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - EXHIBITORS SLICK SHORN FLOCK

1st - Tristan Cole

2nd - Allexis Berdine

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - PEN OF FOUR SLICK SHORN LAMBS

1st - Allexis Berdine

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - breeders young flock

1st - Allexis Berdine

2nd - Tristan Cole

BREEDING SHEEP - BREEDING SHEEP-SLICK SHORN - get of sire

1st - Allexis Berdine

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - DOE 1 YR & UNDER 2 NOT IN MILK

1st - Michael Kerns

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - JR CHAMPION DOE

1st - Michael Kerns

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - DOE 2 YRS OLD & UNDER 3 YRS

1st - Katie L Eitner

2nd - Katie L Eitner

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - Doe 3yr old and under 5

1st - Emily Cooke

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - DOE 5 YRS OLD & OLDER

1st - Hannah M Cole

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - SENIOR CHAMPION DOE

1st - Katie L Eitner

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - RES SR CHAMPION DOE

2nd - Katie L Eitner

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - CHAMPION DOE

1st - Michael Kerns

OPEN GOATS - OPEN GOATS-BOER - RES CHAMPION DOE

2nd - Katie L Eitner

OPEN GOATS - OPEN GOATS-WETHERS - Open Class - Wethers

1st - Jessie Cooke

2nd - Cody Harris

3rd - Gracie McVeigh

OPEN GOATS - OPEN GOATS-WETHERS - Grand Champion Doe

1st - Jessie Cooke

OPEN GOATS - OPEN GOATS-WETHERS - Reserve Grand Champion Doe

2nd - Cody Harris

OPEN GOATS - ALL OTHER BREEDS meat TYPE-NR - Jr Doe Kid under 6 months

1st - Brendan Cole

2nd - Hattie Gapen

OPEN GOATS - ALL OTHER BREEDS meat TYPE-NR - Sr Doe Kid 6 months & under 1

1st - Julie Policz

2nd - Hannah M Cole

OPEN GOATS - ALL OTHER BREEDS meat TYPE-NR - Doe 1yr & under 2

1st - Hannah M Cole

2nd - Sierra Pettit

3rd - Tristan Cole

4th - Savannah Pettit

5th - Brendan Cole

OPEN GOATS - ALL OTHER BREEDS meat TYPE-NR - Doe 2 yr & under 3

1st - Tristan Cole

2nd - Sierra Pettit

3rd - Katie L Eitner

4th - Hattie Gapen

OPEN GOATS - ALL OTHER BREEDS meat TYPE-NR - doe 3yr & under 5 yr

1st - Hannah M Cole

2nd - Brendan Cole

OPEN GOATS - ALL OTHER BREEDS meat TYPE-NR - doe 5 yr and older

1st - Brendan Cole

2nd - Brendan Cole

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - Junior Doe Kid, Under 6 months

1st - Cody Harris

2nd - Molly Smith Gullet

3rd - Cody Harris

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - Senior Doe Kid

1st - Weston McVeigh

2nd - Molly Smith Gullet

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - Doe 1yr & under 2

1st - Emily Cooke

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - JR CHAMPION DOE

1st - Cody Harris

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - RES JUNIOR CHAMP

2nd - Weston McVeigh

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - Doe, under 2 yrs in milk

1st - Emily Cooke

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - Doe 2 yr & under 3

1st - Jessie Cooke

2nd - Elijah Harris

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - Doe 3 yr & under 5

1st - Emily Cooke

2nd - Cody Harris

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - SENIOR CHAMPION DOE

1st - Jessie Cooke

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - RES SENIOR CHAMP DOE

2nd - Emily Cooke

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - CHAMP DOE

1st - Jessie Cooke

OPEN GOATS - Nigerian Dwarf - RES CHAMP DOE

1st - Cody Harris

EGGS - EGGS - 1/2 DOZEN BROWN EGGS

1st - Lew Crouse

2nd - A. J. Wilson

3rd - Shirley Shipman

EGGS - EGGS - 1/2 DOZEN WHITE EGGS

1st - Lew Crouse

EGGS - EGGS - 1/2 DOZEN GREEN EGGS

1st - Amy Wilson

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY SHOWMANSHIP - JUNIOR GROUP AGE 8-10

1st - Ani Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY SHOWMANSHIP - INTERMEDIATE GROUP AGE 11-14

1st - Beth Cree

2nd - Tyler Richmond

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY SHOWMANSHIP - SENIOR GROUP-AGE 15-19

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF BREEDING -SHOWMANSHIP - JR GROUP AGE 8-10

1st - Lane Stephenson

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF BREEDING -SHOWMANSHIP - INT GROUP AGE 11-14

1st - Robbie Wilson

2nd - Josiah Earnest

3rd - Gavin Husenits

4th - Joshua L Archer

5th - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF BREEDING -SHOWMANSHIP - SENIOR GROUP AGE 15-19

1st - Lila Perroots

2nd - Emily Cooke

3rd - Benjamin Archer

4th - Austin Orndoff

5th - Kolby Smith

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Lightweight - Class 1

1st - Austin Orndoff

2nd - Emily Cooke

3rd - Emmitt Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Lightweight - Class 2

1st - Avery Berdine

2nd - Karston Williams

3rd - Jacob Bilonick

4th - Daniel Brookover

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Lightweight - Class 3

1st - Ryan Grecoe

2nd - Lane Stephenson

3rd - Lucas Swartz

4th - Allie Midla

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Middleweight - Class 1

1st - Trent Wolen

2nd - Jacob Tedrow

3rd - Allexis Berdine

4th - Aaron Parson

5th - Morgan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Middleweight - Class 2

1st - Brayden Mooney

2nd - Hannah M Cole

3rd - Gavin Husenits

4th - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Middleweight - Class 3

2nd - Tristan Cole

2nd - RJ Wolen

3rd - Celia Parson

4th - Robbie Wilson

5th - Lily Bihun

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Heavyweight - Class 1

1st - Benjamin Archer

2nd - Isabel Woodling

3rd - Braden Tennant

4th - Morgan Mooney

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Heavyweight - Class 2

1st - Grace Woodling

2nd - Kaitlyn Woodling

3rd - Rodney Parson

4th - Brendan Cole

5th - Conner Benson

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Heavyweight - Class 3

1st - Joshua L Archer

2nd - Lila Perroots

3rd - Kadin Tennant

4th - Logan Tennant

4-H AND VOCATIONAL/FFA - MARKET STEERS - Greene Co. Bred and Owned

1st - Benjamin Archer

2nd - Joshua L Archer

3rd - Lane Stephenson

4th - Lucas Swartz

5th - Gavin Husenits

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET Beef Showmanship - Junior Group (age 8-10)

1st - Brendan Cole

2nd - Isabel Woodling

3rd - Morgan Willis

4th - Lane Stephenson

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET Beef Showmanship - Intermediate Group (age 11-14)

1st - Joshua L Archer

2nd - Grace Woodling

3rd - Daniel Brookover

4th - Gavin Husenits

5th - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET Beef Showmanship - Senior Group (age 15-19)

1st - Benjamin Archer

2nd - Brayden Mooney

3rd - Avery Berdine

4th - Tristan Cole

5th - Lila Perroots

4-H AND VOCATIONAL/FFA - SHEEP SHOWMANSHIP - JUNIOR GROUP AGE 8-10

1st - Brendan Cole

2nd - Abigail Willis

3rd - Morgan Willis

4th - Garrett Barnes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - SHEEP SHOWMANSHIP - INTERMEDIATE AGE 11-14

1st - Carly Whyte

2nd - Karston Williams

3rd - McKenzie McDonnell

4th - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - SHEEP SHOWMANSHIP - SENIOR GROUP AGE 15-19

1st - Tristan Cole

2nd - Hannah M Cole

3rd - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Lightweight - Class 1

1st - Haleigh L Thomas

2nd - Josiah Earnest

3rd - Reagan Ostrich

4th - McKenzie McDonnell

5th - Chase Bonnema

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Lightweight - Class 2

1st - Brayden Mooney

2nd - Tristan Cole

3rd - Austin Orndoff

4th - Kaden Bennington

5th - Denver Dudas

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Lightweight - Class 3

1st - Caleb Lemmon

2nd - Vince Maley

3rd - Kaitlyn Woodling

4th - Kendall Ellsworth

5th - Courtney Ross

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Middleweight - Class 1

1st - Ryan Midla

2nd - Ryan Grecoe

3rd - Sara Hickman

4th - Alison Thomas

5th - Helena Cumpston

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Middleweight - Class 2

1st - Carly Whyte

2nd - Beth Cree

3rd - Julie Policz

4th - Lucas Swartz

5th - Makenzie Thomas

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Middleweight - Class 3

1st - Chloe Williams

2nd - Hannah M Cole

3rd - Savannah Pettit

4th - Allexis Berdine

5th - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Heavyweight - Class 1

1st - Kolby Smith

2nd - Alison Ostrich

3rd - Allie Midla

4th - Avery Berdine

5th - Daniel Brookover

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Heavyweight - Class 2

1st - Logan Willis

2nd - Tyler Richmond

3rd - Neil Lemmon

4th - Katie L Eitner

5th - Garrett Barnes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMBS - Heavyweight - Class 3

1st - Anna Whyte

2nd - William "Al" Cree

3rd - Desirae Lemmon

4th - Landen Ostrich

5th - Ani Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMB SHOWMANSHIP - Junior Group (age 8-10)

1st - Reagan Ostrich

2nd - Abigail Willis

3rd - Isabel Woodling

4th - Brendan Cole

5th - Ryan Midla

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMB SHOWMANSHIP - Intermediate Group (age 11-14)

1st - Grace Woodling

2nd - Carly Whyte

3rd - Sara Hickman

4th - Anna Whyte

5th - Allie Midla

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H MARKET LAMB SHOWMANSHIP - Senior Group (age 15-19)

1st - Hannah M Cole

2nd - Kolby Smith

3rd - Julie Policz

4th - Haleigh L Thomas

5th - Tristan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CARCASS LAMB - Lightweight Carcass

1st - Anna Whyte

2nd - Carly Whyte

3rd - Allexis Berdine

4th - Vince Maley

5th - McKenzie McDonnell

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CARCASS LAMB - Middleweight Carcass

1st - Avery Berdine

2nd - Julie Policz

3rd - DJ Jones

4th - Logan Willis

5th - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY GOAT FITTING/SHOWMANSHIP - JUNIOR GROUP AGE 8-10

1st - Allison Pecjak

2nd - Brendan Cole

3rd - Gracie McVeigh

4th - Cody Harris

5th - Weston McVeigh

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY GOAT FITTING/SHOWMANSHIP - INTERMEDIATE GROUP AGE 11-14

1st - Katie L Eitner

2nd - Jessie Cooke

3rd - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY GOAT FITTING/SHOWMANSHIP - SENIOR GROUP AGE 15-19

1st - Julie Policz

2nd - Hannah M Cole

3rd - Tristan Cole

4th - Emily Cooke

5th - Sierra Pettit

4-H AND VOCATIONAL/FFA - VEGETABLES - TINY TIM TOMATOES

1st - Eli Stewart

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - SEPARATES 2 NONTAILORED OUTFIT

1st - Adysan Kern

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - DRESS/2PIECE MORE ADVANCED

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - SMF-PANTS/SHORTS/SKIRT

1st - Logan Willis

2nd - Rachel Koratich

3rd - Morgan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - SIMPLE DRESS

1st - Ashdyn Kern

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - SMM-PILLOW

1st - Ashdyn Kern

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - SMM-TOTE/BAG

1st - Rachel Koratich

2nd - Ashdyn Kern

3rd - Morgan Willis

4th - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - TEXTILE SCIENCE - KNITS-JOG SUIT/PLAY SUIT

1st - Tiffany Wolfe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - GROUP EXHIBITS 4-H & VOCATIONA - SMALL ANIMAL CLUBS

1st - Goat Club

2nd - Market Lamb Club

3rd - Sheepbreedin Club

4th - Rabbit Club

4-H AND VOCATIONAL/FFA - GROUP EXHIBITS 4-H & VOCATIONA - LARGE ANIMAL CLUBS

1st - Market Lamb Club

2nd - Beefbreeding Club

4-H AND VOCATIONAL/FFA - GROUP EXHIBITS 4-H & VOCATIONA - MISCELLANEOUS CLUBS

1st - Cty Council Club

4-H AND VOCATIONAL/FFA - GROUP EXHIBITS 4-H & VOCATIONA - 4H AND VOCATIONAL FFA

1st - West Greene Club-FFA

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4-H VOCATIONAL CONTESTS - JR.DIVIS.TRACTR DRIVING12-14

1st - Aaron Parson

2nd - Joshua L Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4-H VOCATIONAL CONTESTS - INTERMED.TRACTDRIVAGE15-17

1st - Benjamin Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4-H VOCATIONAL CONTESTS - SR.DIVIS.TRACTORDRIVING18-21

1st - Rodney Parson

2nd - Elijah Earnest

4-H AND VOCATIONAL/FFA - STOCKMANS CONTEST - JUNIOR GROUP 8-10

1st - Allison Pecjak

2nd - Garrett Barnes

3rd - Helena Cumpston

4th - Cody Harris

5th - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - STOCKMANS CONTEST - INTERMED GROUP 11-14

1st - Allexis Berdine

2nd - Logan Willis

3rd - Tyler Richmond

4th - Katie L Eitner

5th - Joshua L Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - STOCKMANS CONTEST - SENIOR GROUP 15-19

1st - Lila Perroots

2nd - Avery Berdine

3rd - DJ Jones

4th - Sierra Pettit

5th - Elijah Earnest

4-H AND VOCATIONAL/FFA - VOCATIONAL AG & FFA MECHANICS - SMALL ELECTRICAL PROJECT

1st - Daniel Collins

2nd - Nathan Orndoff

3rd - Nevaeh Dudas

4-H AND VOCATIONAL/FFA - VOCATIONAL AG & FFA MECHANICS - Welding Boards

1st - Daniel Collins

2nd - Benjamin Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - VOCATIONAL AG & FFA MECHANICS - Tri Fold Board-Educational

1st - Kiley Meek

2nd - Hayden Ross

3rd - DJ Jones

4-H AND VOCATIONAL/FFA - VOCATIONAL AG & FFA MECHANICS - TOOL Box

1st - Daniel Collins

2nd - Nathan Orndoff

3rd - Dalton Lucey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE-GUERNSEY - Sr Heifer 9/1-11/30/18

1st - Beth Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE-GUERNSEY - GRAND CHAMPION

1st - Beth Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE HOLSTEIN FREISIAN - JR HEIF CALF 3/1-5/31/19

1st - Beth Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE HOLSTEIN FREISIAN - SUMMER YRLG 6/1/-8/31/18

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE HOLSTEIN FREISIAN - JR CHAMPION

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE HOLSTEIN FREISIAN - RES JR CHAMPION

1st - Beth Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE - JERSEY - Jr Heifer Calf 3/1-5/31/2019

1st - Ani Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE - JERSEY - JR CHAMPION

1st - Ani Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLERED/WHITE HOLSTEIN - JR HEIF CALF 3/1-5/31/19

1st - Beth Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLERED/WHITE HOLSTEIN - SR HEIF CALF 9/1/-11/30/18

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLERED/WHITE HOLSTEIN - JR CHAMPION

1st - Beth Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLERED/WHITE HOLSTEIN - RES JR CHAMPION

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE- OTHERS - INTERMED CALF 12/1/18-2/29/19

1st - Tyler Richmond

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE- OTHERS - Jr Yrlg Heifer 3/1-5/31/18

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE- OTHERS - JR CHAMPION

1st - Tyler Richmond

4-H AND VOCATIONAL/FFA - DAIRY CATTLE- OTHERS - RES JR CHAMPION

1st - William "Al" Cree

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-ANGUS - JUNIOR CHAMPION

1st - Benjamin Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-ANGUS - RESERVE JR CHAMPION

1st - Austin Orndoff

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-ANGUS - Early Jr Yr Heifer 1/1-2/28/18

1st - Benjamin Archer

2nd - Austin Orndoff

3rd - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-HEREFORD - LT Jr Yr Heif 3/1-4/30/18

1st - Kolby Smith

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-HEREFORD - Junior Champion

1st - Kolby Smith

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-HEREFORD - GRAND CHAMPION

1st - Kolby Smith

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - JR HEIF CALF 1/1/19

1st - Morgan Mooney

2nd - Wyatt Mooney

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - JUNIOR CHAMPION

1st - Morgan Mooney

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - RES JR CHAMPION

1st - Wyatt Mooney

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - 2 YR OLD FEM 1/1-8/31/17

1st - Austin Orndoff

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - SR CHAMPION

1st - Austin Orndoff

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - GRAND CHAMPION

1st - Austin Orndoff

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SHORTHORN - RES GRAND CHAMPION

1st - Morgan Mooney

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SIMMENTAL - JR HEIF CALF 1/1/19

1st - Gavin Husenits

2nd - Daniel Brookover

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SIMMENTAL - JUNIOR CHAMPION

1st - Gavin Husenits

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SIMMENTAL - RES JUR CHAMPION

1st - Daniel Brookover

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SIMMENTAL - ERLY JR YRLG HEIF 1/1-2/28/18

1st - Gavin Husenits

2nd - Emmitt Whipkey

3rd - Emmitt Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SIMMENTAL - GRAND CHAMPION

1st - Gavin Husenits

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-SIMMENTAL - RES GRAND CHAMPION

1st - Daniel Brookover

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - Junior Heifer Calves Jan. 2019

1st - Joshua L Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - Early Summer Yrlg Heifer

1st - Josiah Earnest

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - Late Jr Yr Heifer 3/1-4/30/18

1st - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - JUNIOR CHAMPION

1st - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - RESERVE JR CHAMPION

1st - Joshua L Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - 2 Yr old Female 2017

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - GRAND CHAMPION

1st - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - RES GRAND CHAMPION

1st - Joshua L Archer

4-H AND VOCATIONAL/FFA - BEEF CATTLE-OTHER NOT LISTED - Cow with Calf at Side 2019

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CROSSBRED FFA - Jr Heifer calf 1/1/2019

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CROSSBRED FFA - Fall/Winter Heifer

1st - Morgan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CROSSBRED FFA - late jr yrlg heifer

1st - Lila Perroots

2nd - Lane Stephenson

3rd - Austin Orndoff

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CROSSBRED FFA - JUNIOR CHAMPION

1st - Lila Perroots

4-H AND VOCATIONAL/FFA - CROSSBRED FFA - RESERVE. JUNIOR CHAMPION

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H GOATS- BOER - JR CHAMPION DOE

1st - Michael Kerns

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H GOATS- BOER - DOE2 YR & UNDER 3

1st - Katie L Eitner

2nd - Katie L Eitner

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H GOATS- BOER - DOE3 YR & UNDER 5

1st - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H GOATS- BOER - DOE5 YR & OLDER

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Junior Doe Kid, under 6 months

1st - Allison Pecjak

2nd - Brendan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Sr Doe Kid 6 months & under 1y

1st - Julie Policz

2nd - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Doe 1yr and under 2 no milk

1st - Hannah M Cole

2nd - Sierra Pettit

3rd - Tristan Cole

4th - Savannah Pettit

5th - Brendan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Junior Champion Doe

1st - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - RES JR CHAMPION DOE

2nd - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Doe 2yr and under 3

1st - Tristan Cole

2nd - Sierra Pettit

3rd - Katie L Eitner

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Doe 3 yrs under 5

1st - Hannah M Cole

2nd - Brendan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Doe, 5 years and older

1st - Brendan Cole

2nd - Brendan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Senior Champion Doe

1st - Tristan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Reserve Senior Champion Doe

2nd - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Grand Champion Doe

1st - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - All Other Breeds Meat-Non Regi - Reserve Grand Champion Doe

2nd - Tristan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - Jr Doe Kid under 6 months

1st - Cody Harris

2nd - Cody Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - Sr Doe Kid, 6m & under 1

1st - Weston McVeigh

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - Doe 1 yr & under 2 not in milk

1st - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - JR CHAMPION DOE

1st - Cody Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - Doe 2 yr old & under 3

1st - Emily Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - Doe 3 yr old and under 5

1st - Jessie Cooke

2nd - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4H Goats-Nigerian Dwarf - Doe, 5 years and older

1st - Emily Cooke

2nd - Cody Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Black Sr Doe

1st - Deakin Whipkey

2nd - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Rex Otter Sr Buck

1st - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Rex Otter Sr Doe

1st - Haley Kelley

2nd - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Rex Otter Jr Buck

1st - Haley Kelley

2nd - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Rex Otter Jr Doe

1st - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Broken Sr Doe

1st - Deakin Whipkey

2nd - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Siamese Sr Buck

1st - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Black Jr Doe

1st - Kevin Hayes

2nd - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Broken Sr Buck

1st - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Copper Jr Buck

1st - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Copper Jr Doe

1st - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Siamese Sr Doe

1st - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Steel Jr Buck

1st - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin Steel Jr Doe

1st - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Satin White Sr Doe

1st - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND BROKEN SR BUCK

1st - Allison Pecjak

2nd - Trent Lutes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - GRADE SR DOE

1st - Trent Lutes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - GRADE JR BUCK

1st - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Californian Sr Buck

1st - Emilei Grim

2nd - Alexandra Schultz

3rd - Julie Policz

4th - Julie Policz

5th - Cara Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Californian Sr Doe

2nd - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - CALIFORNIAN JR BUCK

1st - Alexandra Schultz

2nd - Julie Policz

3rd - Julie Policz

5th - Jessie Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - CALIFORNIAN JR DOE

1st - Alexandra Schultz

2nd - Alexandra Schultz

3rd - Emilei Grim

4th - Ryan Grecoe

5th - Emilei Grim

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Californian 6-8 Doe

1st - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Dutch Blue Sr Buck

1st - Jessie Cooke

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - DWARF HOTOT BLACK SR BUCK

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - DWARF HOTOT BLACK SR DOE

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - ENGLISH SPOT BLACK JR DOE

1st - Ryan Grecoe

2nd - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Dwarf Hotot Jr Buck

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - HOLLAND LOP BROKEN SR BUCK

1st - Cara Longstreth

2nd - Cara Longstreth

3rd - Rachel Koratich

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Holland Lop Broken SR DOE

1st - Cara Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Holland Lop Broken JR BUCK

1st - Cara Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - HOLLAND LOP SOLID SR BUCK

1st - Cara Longstreth

2nd - Cara Longstreth

3rd - Alexandra Schultz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - HOLLAND LOP SOLID SR DOE

1st - Cara Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Holland Lop Solid JR BUCK

1st - Cara Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Black Sr Doe

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Black Jr Buck

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Blue Jr Doe

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Choc Sr Buck

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Choc Jr Buck

1st - Ryan Grecoe

2nd - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Choc Jr Doe

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Gold Jr Doe

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Lilac Sr Buck

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - English Spot Lilac Jr Buck

1st - Ryan Grecoe

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI LOP BROKEN SR DOE

1st - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI LOP SOLID SR DOE

1st - Haley Kelley

2nd - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BLUE SR BUCK

1st - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BROKEN SR BUCK

1st - Julie Policz

2nd - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BROKEN SR DOE

1st - Haley Kelley

2nd - Deakin Whipkey

3rd - Haley Kelley

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BROKEN JR BUCK

1st - Julie Policz

2nd - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BROKEN JR DOE

1st - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX CHOC SR DOE

1st - Cody Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX HIMALAYAN SR DOE

1st - Deakin Whipkey

2nd - Madison Kovach

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX SILVER MARTEN SR BUCK

1st - Madison Kovach

2nd - Madison Kovach

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI SATIN WHITE SR BUCK

1st - Deakin Whipkey

2nd - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX REW SR BUCK

1st - Haley Kelley

2nd - Alexandra Schultz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX REW SR DOE

1st - Julie Policz

2nd - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - LIONHEAD SR BUCK

1st - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND BLACK SR DOE

1st - Allison Pecjak

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND BLACK JR BUCK

1st - Allison Pecjak

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND White 6/8 Buck

1st - Allison Pecjak

2nd - Allison Pecjak

3rd - Alexandra Schultz

4th - Trent Lutes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND WHITE SR BUCK

1st - Madison Kovach

2nd - Madison Kovach

3rd - Allison Pecjak

4th - Deakin Whipkey

5th - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND WHITE SR DOE

1st - Kevin Hayes

2nd - Alexandra Schultz

3rd - Allison Pecjak

4th - Allison Pecjak

5th - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND WHITE JR BUCK

1st - Madison Kovach

2nd - Madison Kovach

3rd - Kevin Hayes

4th - Allison Pecjak

5th - Madison Kovach

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - NEW ZEALAND WHITE JR DOE

1st - Allison Pecjak

2nd - Deakin Whipkey

3rd - Allison Pecjak

4th - Kevin Hayes

5th - Alexandra Schultz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - POLISH BLACK SR DOE

1st - Alexandra Schultz

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - POLISH BLUE SR BUCK

1st - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - POLISH BROKEN SR BUCK

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - POLISH BROKEN SR DOE

1st - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - POLICH CHOCOLATE SR DOE

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - POLISH BLK SR BUCK

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX SABLE POINT SR DOE

1st - Madison Kovach

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BEW SR DOE

1st - Alexandra Schultz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - MINI REX BLK SR BUCK

1st - Deakin Whipkey

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Rex Black SR DOE

1st - Deakin Whipkey

2nd - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBITS - Mini Rex Black JR BUCK

1st - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBIT SHOWMANSHIP - Jr Novice

1st - Allison Pecjak

2nd - Rachel Koratich

3rd - Trent Lutes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBIT SHOWMANSHIP - Sr Novice

1st - Kevin Hayes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBIT SHOWMANSHIP - Jr Experienced

1st - Jenna Longstreth

2nd - Deakin Whipkey

3rd - Jessie Cooke

4th - Cody Harris

5th - Elijah Harris

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBIT SHOWMANSHIP - Sr Experienced

1st - Cara Longstreth

2nd - Madison Kovach

4-H AND VOCATIONAL/FFA - RABBIT SHOWMANSHIP - Pee Wee Showmanship

1st - Brielle Whipkey

2nd - Chase Sager

3rd - Trysten Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - RAM LAMB BORN 1/1/19

1st - Abigail Willis

2nd - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - PAIR RAM LAMBS

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - CHAMPION RAM EACH BREED

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - RES CHAMPION RAM EACH BREED

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - EWE 1 YR & UNDER 2

1st - Abigail Willis

2nd - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - PAIR YEARLING EWES

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - EWE LAMB BORN 9/1-12/31/19

1st - Abigail Willis

2nd - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - PAIR EWE LAMBS

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - CHAMPION EWE EACH BREED

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - RES CHAMPION EWE EACH BREED

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - BREEDER YOUNGFLOCK

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - PEN FOUR LAMBS 2 RAMS-2 EWES

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Corriedales - GET OF SIRE

1st - Abigail Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - RAM 1 YR & UNDER 2

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - RAM LAMB BORN 1/1/19

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - CHAMPION RAM EACH BREED

1st - Hannah M Cole

2nd - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - EWE 1 YR & UNDER 2

1st - Hannah M Cole

2nd - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - Pair Yearling Ewes

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - EWELAMB BORN AFTER 1/1/19

1st - Hannah M Cole

2nd - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - Pair Ewe Lambs

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - CHAMPION EWE EACH BREED

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - RES CHAMPION EWE EACH BREED

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Hampshires - EXHIBITOR YOUNG FLOCK

1st - Hannah M Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - 4-H Individual Member Exhibits - 4HTheme Promo/Educate (8-10)

1st - Allison Pecjak

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep-Shropshire - RAM LAMB BORN 1/1/19

1st - Garrett Barnes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep-Shropshire - CHAMPION RAM EACH BREED

1st - Garrett Barnes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep-Shropshire - EWE 1 YR & UNDER 2

1st - Garrett Barnes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep-Shropshire - EWELAMB BORN AFTER 1/1/18

1st - Garrett Barnes

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - RAM LAMB BORN 1/1/19

1st - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - CHAMPION RAM-EACH BREED

1st - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - EWE LAMB AFTER 1/1/19

1st - Morgan Willis

2nd - Morgan Willis

3rd - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - PAIR EWE LAMBS

1st - Logan Willis

2nd - Morgan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - CHAMPION EWE-EACH BREED

1st - Morgan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - RESERVECHAMPION EWE-EACH BREED

1st - Morgan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - EXHIBITOR FLOCK

1st - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Oxford - GET OF SIRE

1st - Logan Willis

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - Ram lamb 1/1/2019

1st - Allexis Berdine

2nd - Allexis Berdine

3rd - Tristan Cole

4th - McKenzie McDonnell

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - PAIR RAM LAMBS

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - Champion Ram Each Breed

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - ReservChampion Ram Each Breed

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - Ewe 1 & under 2

1st - Anna Whyte

2nd - Brendan Cole

3rd - Savannah Pettit

4th - Tristan Cole

5th - Tristan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - PAIR YEARLING EWES

1st - Tristan Cole

2nd - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - Ewe 9/1-12/31/2018

1st - Anna Whyte

2nd - Julie Policz

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - Ewe born after 1/1/2019

1st - Carly Whyte

2nd - Anna Whyte

3rd - DJ Jones

4th - DJ Jones

5th - Tristan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - PAIR EWE LAMBS

1st - Tristan Cole

2nd - Allexis Berdine

3rd - Anna Whyte

4th - Avery Berdine

5th - DJ Jones

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - CHAMPION EWE EACH BREED

1st - Anna Whyte

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - RES CHAMPION EWE EACH BREED

1st - Brendan Cole

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - EXHIBITOR FLOCK

1st - Tristan Cole

2nd - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - PEN 4 LAMBS

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Slick Shorn - GET OF SIRE

1st - Allexis Berdine

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Ram Lamb after 1/2019

1st - Karston Williams

2nd - McKenzie McDonnell

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Champion Ram

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Reserve Champion Ram

1st - McKenzie McDonnell

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Ewe, 1 year and under 2

1st - Karston Williams

2nd - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Pair of Yearling Ewes

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Ewe lamb after Jan 1, 2019

1st - Karston Williams

2nd - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Pair Ewe Lambs

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Champion Ewe

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Reserve Champion Ewe

1st - Karston Williams

4-H AND VOCATIONAL/FFA - Breeding Sheep - Dorset - Exhibition Flock

1st - Karston Williams

YOUTH 19 & UNDER - NEEDLEWORK - MISC-TOY

1st - Allie Midla

2nd - Allie Midla

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - COLLAGE BLACK & WHITE

1st - Josie Barnhart

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - CRAYON

1st - Cameron Mankey

2nd - Brett Coss

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - MAGIC MARKER

1st - Cameron Mankey

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - ORIGINAL WRITING POEM 12 LINES

1st - Payton Duncan

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - ORIGINAL WRITING SHORT STORY

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PENCIL COLORED

1st - Cameron Mankey

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTOGRAPH COLOR4 X 6 TO 5 X 7

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - ACRYLIC

1st - Ashdyn Kern

2nd - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - CRAYON

1st - Ani Cree

2nd - Jenna Longstreth

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PEN AND INK

1st - Jenna Longstreth

2nd - Jenna Longstreth

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PENCIL BLACK & GREY

1st - Remington Crooks

2nd - Jenna Longstreth

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PENCIL COLORED

1st - Karston Williams

2nd - Karston Williams

3rd - Jenna Longstreth

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - POSTER OTHER

1st - Ani Cree

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PRINT

1st - Ani Cree

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTOGRAPH-UNDER 4 X 6 B & W

2nd - Ani Cree

2nd - GWENDOLYN REYNOLDS

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTOGRAPH-4 X 5 TO 5 X 7

1st - Ani Cree

2nd - Josiah Earnest

3rd - GWENDOLYN REYNOLDS

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR-UNDER 4 X 6

1st - Josiah Earnest

2nd - GWENDOLYN REYNOLDS

3rd - GWENDOLYN REYNOLDS

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR-4 X 6- 5 X 7

1st - Josiah Earnest

2nd - Josiah Earnest

3rd - Allexis Berdine

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR-LARGER THAN 5 X 7

1st - Josiah Earnest

2nd - Allexis Berdine

3rd - Allexis Berdine

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR-GREENE COUNTY FAIR

1st - Allexis Berdine

2nd - Allexis Berdine

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - ACRYLIC

1st - Elise Benke

2nd - Elise Benke

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - OIL

1st - Elise Benke

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - ORIGINAL WRITING SHORT STORY

2nd - Jade Barnhart

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PASTELS

1st - Elise Benke

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - POSTER SAFETY AT G.C.FAIR

1st - Elise Benke

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - POSTER MY FAMILY

1st - Elise Benke

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - POSTER OTHER

1st - Elise Benke

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO BLACK & WHITE-UNDER 4X6

1st - Grace Bradmon

2nd - Alivia Woods

3rd - Beth Cree

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO BLACK & WHITE-4X6-5X7

1st - Elijah Earnest

2nd - Leigha Helmbright

3rd - Grace Bradmon

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO BLACK & WHITE LARGER THA

1st - Elijah Earnest

2nd - Leigha Helmbright

3rd - Alivia Woods

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR-UNDER 4X6

1st - Jenna Longstreth

2nd - Grace Bradmon

3rd - Alivia Woods

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR-4X6-5X7

1st - Grace Bradmon

2nd - Avery Berdine

3rd - Jenna Longstreth

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR LARGER THA

1st - Leigha Helmbright

2nd - Elijah Earnest

3rd - Grace Bradmon

YOUTH 19 & UNDER - ARTS - PHOTO COLOR GREENE CO F

1st - Jenna Longstreth

2nd - Avery Berdine

3rd - Avery Berdine

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - RHUBARB

1st - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - SWISS CHARD

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - TURNIPS

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - HOME GARDEN

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - MARKET BASKET

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - VEGETABLE ODDITIES

1st - Cameron Mankey

2nd - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - VEGETABLE ANY OTHER N/L

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - CABBAGE/DOMESTIC

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - CABBAGE/RED

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - CABBAGE/SAVOY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - CARROTS/1/2 POINTED

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - CUKES/PICKLES

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - CUKES/SLICING

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - LETTUCE - LEAF

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - ONIONS/WHITE GLOBE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - ONIONS/YELLOW GLOBE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - PARSLEY/PLAIN

1st - Chase Sager

3rd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - PEPPERS/ROUND

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - PEPPERS/SMALL

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - PEPPERS/GREEN

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - PEPPERS/OTHER

1st - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - POTATOES/KENNEBEC

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - PUMPKINS/SM SUGAR

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - SQUASH/CROCKNECK

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - SQUASH/SPAGHETTI

1st - Reagan Stefanizzi

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - SQUASH/GREEN

1st - Avery Berdine

3rd - Ashdyn Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - SQUASH/ACORN LG

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - TOMATOES/MATURE GREEN

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - TOMATOES/RED

2nd - Chris Hawk

3rd - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - TOMATOES/CHERRY RED

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Cameron Mankey

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - TOMATOES/CHERRY YELLOW

1st - Reagan Stefanizzi

2nd - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - TOMATOES-OTHER

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - WATERMELONS/MIDGET

1st - Cameron Mankey

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - LARGEST SINGLE BY WGT-CUKE

1st - Reagan Stefanizzi

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - LARGEST SINGLE BY WGT-PUMPKIN

1st - Reagan Stefanizzi

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - LARGEST SINGLE BY WGT-TOMATO

1st - Reagan Stefanizzi

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - LARGEST SINGLE BY WGT-ZUCCHINI

1st - Cameron Mankey

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - GOURDS/MIXED

1st - Brandon Powell

2nd - Dustin Powell

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - HERBS/DILL

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - HERBS/BASIL

1st - Chris Hawk

2nd - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - HERBS/LAVENDAR

1st - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - HERBS/SAGE

1st - Chris Hawk

2nd - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - HERBS/OTHER

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - ROUND GREEN PODS

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Ashdyn Kern

YOUTH 19 & UNDER - VEGETABLES - BEETS-GLOBE SHAPED

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - PA PREFERRED-COOKIEBARBROWN

1st - Delaney Shelott

2nd - Gabriella Russo

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - MISC HOME PRODUCTS-SOAP FLORAL

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - MISC HOME PRODUCTS-SOAPSHAPE

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD-CORN BREAD

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - 1/2 DOZ MUFFINS-BANANA

2nd - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - 1/2 DOZ MUFFINS-OTHER

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD-ZUCCHINI NUT

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD-BANANA

1st - Aidan Kern

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD-BANANA NUT

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD-PUMPKIN NUT

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - CUPCAKES ICED-CHOCOLATE

1st - Kristen Coss

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - SPONGE-PLAIN

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - 2 CRUST PIE CHERRY-SWEET

1st - Payton Duncan

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - CANDY-LIGHT FUDGE CHOCOLATE

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - CANDY-LIGHT FUDGE CHOCOLATE NU

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - CANDY-PEANUT BUTTER

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - COOKIES-BAR MULTI LAYER

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - COOKIES-BAR OTHER

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - BROWNIES-PLAIN

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - BROWNIES-OTHER

1st - Aidan Kern

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - DROPPED COOKIES-CHOCO CHIP

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Aidan Kern

3rd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - DROPPED COOKIES-ORANGE ICED

2nd - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - DROPPED COOKIES-PUMPKIN

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - FILLED COOKIES-OTHER

3rd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - MOLDED COOKIES-MACAROONS

3rd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - MOLDED COOKIES-SNICKERDOODLES

1st - Ashdyn Kern

3rd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - NO BAKE COOKIES-CHOCOLATE

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - PRESSED COOKIES

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - ROLLED CUT COOKIES ICED OR OTH

1st - Chris Hawk

2nd - Aidan Kern

YOUTH 19 & UNDER - BAKED PRODUCTS - SLICED ICE BOX SUGAR

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - AGERATUM

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - ANY OTHER ANNUAL

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - DISH GARDEN

1st - Josiah Earnest

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - TERRARIUM

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - PANSY-SINGLE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - PETUNIA, SINGLE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - PETUNIA, DOUBLE

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - SNAP DRAGON-PINK

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - SNAP DRAGON-YELLOW

1st - Ashdyn Kern

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - ANNUAL ARRANGEMENT -VASE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - DAHLIA-SMALL

1st - Avery Berdine

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - MARIGOLDS- AFRICAN LEMON LARGE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - MARIGOLDS- AFRICAN ORANGE LARG

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - MARIGOLDS-FRENCH SINGLE SMALL

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - FLORAL EXHIBITS - MARIGOLDS-FRENCH DOUBLE SMALL

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - BEADWORK-BRACELET

1st - Cameron Mankey

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - HANDMADE POTTERY

1st - JACKSON WEAVER

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - WOOD CRAFTS-CRAFT STICK PROJEC

1st - Brandon Powell

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - Other Craft not listed

1st - Allie Midla

2nd - Jenna Longstreth

3rd - Jenna Longstreth

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - Legos

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - BEAD WORK-OTHER

1st - Remington Crooks

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - DECORATED PICTURE FRAME

1st - Ani Cree

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - WOOD CRAFTS-OTHER

1st - Josiah Earnest

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - WOOD CRAFTS-PINE WOOD DERBYCAR

1st - Remington Crooks

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - DECORATED SHOEBOX FLOAT

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - OTHER CRAFT NOT LISTED

1st - Allie Midla

2nd - Ryan Midla

3rd - Ani Cree

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - Legos

1st - Ashdyn Kern

2nd - Adysan Kern

3rd - Josiah Earnest

YOUTH 19 & UNDER - HANDCRAFTS - LEGOS

1st - Aidan Kern

YOUTH 19 & UNDER - SQUASH DECORATING CONTEST - any other decorated vegetable

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEST DISPLAY CANNED FRUITS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEST DISPLAY OF CANNED VEGETAB

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - JUICE-GRAPE

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - JUICE-TOMATO

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - OTHER-SOUP TOMATO

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - OTHER-SOUP VEGETARIAN VEGE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - CANNED FRUIT-BLACKBERRIES

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - CANNED FRUIT-PEACHES

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - CANNED FRUIT-PEARS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - CANNED FRUIT-PLUMS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEANS-GREEN

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEANS-YELLOW

3rd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEANS-BEETS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - CARROTS

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - CORN

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - PUMPKIN

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - SWISS CHARD

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - TOMATOS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - OTHER

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEANS

1st - Adysan Kern

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BEETS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - BREAD & BUTTER

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - DILL

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - PEPPERS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CANNED PRODUCTS - SAUCES-SALSA

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - CLOTHING - ANY OTHER GARMENT

1st - Marissa Gottschalk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - GIFT BASKET OF JELLIES/SPREADS

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - GIFT MIX IN A JAR

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - FLAVORED VINEGARS-DILL

1st - Chase Sager

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - BUTTER-PEACH

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - BUTTER-PEAR

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - BUTTER-QUINCE

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS-BLACKBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS-BLUEBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS-PEACH

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS-PLUM

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS-RED RASPBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS STRAWBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JAMS ANY OTHER W SUGAR

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JELLIES-BLUEBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JELLIES-PEACH

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - JELLIES-STRAWBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - PRESERVES-BLUEBERRY

1st - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - PRESERVES-STRAWBERRY

2nd - Chris Hawk

YOUTH 19 & UNDER - BUTTERS/JAM/JELLY/PRESERVES - CONSERVE-ANY MADE WITH SUGAR

1st - Chris Hawk

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - SUNFLOWERS

1st - Carrie Hawk

2nd - Kenneth Gilbert

3rd - Natalie Gilbert

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - OATS

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - HYBRID FIELD CORN YELLOW

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - OPEN POLLINATED FIELD CORN YEL

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - CORN-FIELD

1st - Chris Eisiminger

2nd - Brandon Powell

3rd - Dustin Powell

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - SILAGE

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - TALLEST STALK OF CORN

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - GRAIN & SEED CROPS - HAY & GRAIN

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - HAY SHOW - ALFALFA LATER CUTTING

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - HAY SHOW - ALFALFA GRASS MIX 1ST CUTTING

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - HAY SHOW - ALFALFA GRASS MIX LATER CUT

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - HAY SHOW - CLOVER OVER 10%NOT OVER 50%

1st - Chris Eisiminger

GRAIN - HAY SHOW - GRASS TIMOTHY AND/OR OTHERS

1st - Chris Eisiminger

2nd - Hoyt Berdine

GRAIN - HAY SHOW - MIXED-ANY NOT IN PREVIOUS CLAS

1st - Chris Eisiminger

2nd - Hoyt Berdine

VEGETABLES - VEGETABLES - GARLIC- 1 BULB

1st - John Chahl

2nd - Sam Chahl

VEGETABLES - VEGETABLES - HORSERADDISH

1st - Kenneth Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - OKRA

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - TURNIPS

2nd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - HOME GARDEN-10 OR MORE KINDS

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - MARKET BASKET 5 KINDS OR MORE

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - CABBAGE-RED TYPES

1st - Carrie Hawk

2nd - Kenneth Gilbert

3rd - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - CABBAGE-SAVOY TYPES

2nd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - CARROTS-LONG

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - CORN-WHITE HYBRIDS

1st - Kenneth Gilbert

2nd - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - CUCUMBERS-PICKLES

1st - Kenneth Gilbert

3rd - Nettie E Hill

VEGETABLES - VEGETABLES - CUCUMBERS-SLICING

1st - Kenneth Gilbert

3rd - Nettie E Hill

VEGETABLES - VEGETABLES - ONIONS-RED GLOBE

1st - Kenneth Gilbert

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - ONIONS-WHITE GLOBE

1st - Kenneth Gilbert

2nd - Carrie Hawk

3rd - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - ONIONS-YELLOW GLOBE

1st - Kenneth Gilbert

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - PARSLEY-PLAIN TYPE

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - PEPPERS-HOT-SMALL TYPE

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - PEPPERS-PIMENTO-GREEN

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - PEPPERS-SWEET-GREEN

1st - Annetta Shaffer

2nd - Nettie E Hill

VEGETABLES - VEGETABLES - POTATOES-KENNEBEC

1st - Kenneth Gilbert

2nd - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - BUSH TYPE HORTICULTURAL BEANS

1st - John Chahl

VEGETABLES - VEGETABLES - PUMPKINS-OTHER

1st - Amy Wilson

VEGETABLES - VEGETABLES - SQUASH-COCOZELLE

3rd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - SQUASH-CROCKNECK

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - SQUASH-ZUCCHINI-GREEN

1st - Avery Berdine

2nd - Kenneth Gilbert

3rd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - SQUASH-WINTER-ACORN

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - SQUASH-WINTER-BUTTERCUP

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - TOMATOES-LARGE MATURE GREEN

1st - Carrie Hawk

2nd - Nettie E Hill

3rd - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - TOMATOES-LARGE RED

1st - Nettie E Hill

2nd - Annetta Shaffer

3rd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - TOMATOES-LARGE YELLOW

2nd - Kenneth Gilbert

3rd - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - TOMATOES-SMALL-CHERRY

1st - Debbie Stephenson

2nd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - TOMATOES SMALLOTHER

1st - Debbie Stephenson

VEGETABLES - VEGETABLES - LGST SINGLE VEG BY WGHT-CUCUMB

1st - Natalie Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - PEPPER

1st - Nettie E Hill

VEGETABLES - VEGETABLES - POTATO

1st - Nettie E Hill

VEGETABLES - VEGETABLES - TOMATO

1st - Annetta Shaffer

VEGETABLES - VEGETABLES - ZUCCHINI

1st - Kenneth Gilbert

VEGETABLES - VEGETABLES - HERBS-DILL

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - HERBS-BASIL

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - HERBS-SAGE

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - OREGANO

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - OTHER NOT LISTED

1st - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - BEANS ROUND GREEN PODS

1st - Janet Robinson

3rd - Nettie E Hill

VEGETABLES - VEGETABLES - BEANS RUND WAX PODS

3rd - Carrie Hawk

VEGETABLES - VEGETABLES - BEETS GLOBE SHAPED RED

1st - Carrie Hawk

FRUIT/NUTS - EDIBLE NUTS - AMERICAN BLACK WALNUTS

1st - Nettie E Hill

2nd - Annetta Shaffer

3rd - Natalie Gilbert

FRUIT/NUTS - EDIBLE NUTS - BUTTERNUTS,ANY VARIETY

1st - Debbie Stephenson

FRUIT/NUTS - EDIBLE NUTS - HICKORY NUTS

1st - Shirley Shipman

2nd - Shirley Shipman

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - Contest CHOCOLATE CAKE

1st - Marissa Gottschalk

2nd - Crystal Neil

3rd - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - ANGEL FOOD CAKE CONTEST

1st - Lew Crouse

2nd - Donna Zwerver

3rd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - MISC HOMEMADE NOODLES

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - QUICK BREADS-POWDER BISCUITS

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - QUICK BREADS-CORN BREAD

1st - Michele Rager

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BANANA MUFFINS

1st - Bonnie Swartz

3rd - Pamela S Wright

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BLUEBERRY MUFFINS

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CORN MUFFINS

2nd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - OTHER MUFFINS

2nd - Natalie Gilbert

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD LOAF-ZUCCHINI NUT

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD LOAF-BANANA

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD LOAF-PUMPKIN

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - QUICK BREAD LOAF-ZUCCHINI

3rd - Natalie Gilbert

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BUTTER CAKES-BANANA

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BUTTER CAKES-CHOCOLATE

1st - Laura Frost

2nd - Melinda Huffman

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BUTTER CAKES-SPICE

2nd - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BUTTER CAKES-OTHER

1st - Darletta Lindsay

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CUP CAKES-CHOCOLATE

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CUP CAKES-SPICE

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BUNDT CAKE-CHOCOLATE

3rd - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - SPONGE CAKE-PLAIN

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BLUE RIBBON APPLE PIE CONTEST

1st - Lainey White

2nd - Ava Pampani

3rd - Chase Sager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - 2 CRUST PIE-RASPBERRY

3rd - J. Michael Dulaney

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - PA Simply Delicious QuickBread

1st - Bonnie Swartz

2nd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CANDY-CHOCO COVD-PEANUT BUTTER

1st - Michele Rager

2nd - A. J. Wilson

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CANDY-CHOCO COVD-OTHER

1st - Bonnie Swartz

2nd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - FUDGE-CHOCOLATE W/O NUTS

1st - Carrie Hawk

2nd - Nettie E Hill

3rd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - FUDGE-CHOCOLATE WITH NUTS

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - FUDGE-PEANUT BUTTER

1st - Michele Rager

2nd - Natalie Gilbert

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CANDY-HARD TACK FRUIT FLAVOR

1st - Michele Rager

2nd - Natalie Gilbert

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CANDY-HARD TACK OTHER

1st - Natalie Gilbert

2nd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - CANDY-OTHER

1st - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-BAR MULTI LAYER

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-BAR OTHER

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BROWNIES-PLAIN

2nd - Melinda Huffman

3rd - Natalie Gilbert

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - BROWNIES OTHER

1st - Pamela S Wright

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-DROPPED CHOC CHIP

1st - Elizabeth Klimek

2nd - Carrie Hawk

3rd - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-DROPPED-GINGER

1st - Bonnie Swartz

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-DROPPED PUMPKIN

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - FILLED COOKIES-APRICOT

2nd - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - FILLED COOKIES-CHERRY

1st - Elizabeth Klimek

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - FILLED COOKIES-OTHER

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-MOLDED MACAROONS

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-MOLDED SNICKERDOODLES

3rd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-MOLDED OTHER

1st - Elizabeth Klimek

3rd - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES- NO BAKE-CHOCOLATE

1st - Samantha Okel

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-NO BAKE-OTHER

1st - Michele Rager

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-PRESSED

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - ROLLED/CUTOUT WITH ICING

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIES-SLICED/ICEBOX-OTHER

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - WHOOPIE PIES-PUMPKIN

1st - Natalie Gilbert

HOME & DAIRY PRODUCTS - BAKED PRODUCTS - COOKIE JAR

1st - Bonnie Swartz

2nd - Carrie Hawk

3rd - A. J. Wilson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - BEST DISPAY CANNED FRUITS

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - BEST DISPLAY CANNED VEGETABLES

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - JUICES-APPLES

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - JUICES-GRAPE

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - JUICES-TOMATO

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

3rd - Janet Robinson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SOUPS-OTHER TOMATO

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SOUPS-OTHER VEGETARIAN VEGETAB

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CANNED FRUITS-APPLESAUCE

1st - Nettie E Hill

2nd - Janet Robinson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CANNED FRUITS-BLACKBERRIES

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - PEACHES

1st - Nettie E Hill

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Carrie Hawk

4th - Janet Robinson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - PEARS

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - PLUMS

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CANNED VEGE"S-ASPARAGUS

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - BEANS,GREEN

1st - Nettie E Hill

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Janet Robinson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - BEANS,YELLOW

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - BEETS

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CARROTS

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CORN

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - PUMPKIN

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SAUERKRAUT

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SWISS CHARD

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - TOMATOES

1st - Janet Robinson

2nd - Nettie E Hill

3rd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - OTHERS

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - BEETS-PINTS

1st - Carrie Hawk

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Janet Robinson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CUCUMBER-BREAD & BUTTER

1st - Michelle Wendell

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CUCUMBER-DILL

1st - Carrie Hawk

2nd - Michelle Wendell

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - CUCUMBER-SWEET

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - PEPPERS

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - RELISHES-PEPPER

1st - Carrie Hawk

2nd - Michelle Wendell

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - RELISHES-OTHER

1st - Janet Robinson

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SAUCES CATSUP

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SAUCES SALSA

1st - Michelle Wendell

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SAUCES SPAGHETTI

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - CANNED OR DRIED PRODUCTS - SAUCES OTHER

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - GIFT BASKET OF JELLIES/SPREADS

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - BUTTERS-APPLE

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - BUTTERS-PEACH

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - BUTTERS-PEAR

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - BUTTERS-TOMATO

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - HONEY SPREADS-ANY OTHER

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-BLACKBERRY

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-BLLUEBERRY

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-CHERRY

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-PEACH

1st - Becky Walker

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-PLUM

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-RASPBERRY, BLACK

1st - Carrie Hawk

2nd - Michelle Wendell

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-RASPBERRY, RED

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-STRAWBERRY

1st - Becky Walker

2nd - Michelle Wendell

3rd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JAMS-ANY OTHER MADE W SUGAR

1st - Michelle Wendell

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JELLIES-BLACKBERRY

1st - Nettie E Hill

2nd - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JELLIES-BLUEBERRY

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JELLIES-PEACH

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JELLIES-RASPBERRY BLACK

1st - Roland Daniels

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JELLIES-STRAWBERRY

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - JELLIES-ANY OTHER MADE W SUGAR

1st - Nettie E Hill

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - MARMALADES-ANY MADE W SUGAR

1st - Terri Laird

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - PRESESRVES-BLUEBERRY

1st - Carrie Hawk

HOME & DAIRY PRODUCTS - BUTTER/HONEYSPRDS/JAM/JELLY/PR - CONSERVE-ANY MADE WITH SUGAR

1st - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - FLOWERING HOUSE PLANTS - ANY OTHER BEGONIA ROOTED

1st - Becky Walker

FLORAL EXHIBITS - FLOWERING HOUSE PLANTS - FLOWERING HOUSEPLANT IN UNUSUA

1st - Irene Jacobs

FLORAL EXHIBITS - FLOWERING HOUSE PLANTS - IMPATIENS SINGLE

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - FLOWERING HOUSE PLANTS - OTHER

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - FOLIAGE HOUSE PLANTS - CACTUS ONE PLANT

1st - Laura Frost

2nd - Pamela S Wright

FLORAL EXHIBITS - FOLIAGE HOUSE PLANTS - SINGLE FOLIAGE PLANT PHILODEND

2nd - Pamela S Wright

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - AGERATUM

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - STRAWFLOWER

1st - A. J. Wilson

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - ANY OTHER ANNUAL

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - PATIO POTS

2nd - Pamela S Wright

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - Pansy, single, 6 stems

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - PETUNIA SINGLE PINK

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - PETUNIA SINGLE PURPLE

3rd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - PETUNIA DOUBLE PINK

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - PETUNIA DOUBLE PURPLE

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - SNAPDRAGONS PINK

3rd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - ZINNIA DAISY TYPE ALL ONECOLOR

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - ANNUALS IN A VASE

1st - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - ANNUALS UNUSUAL CONTAINER

1st - Becky Walker

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - BACHELORS BUTTON

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - GLADIOLA LARGE PINK PEACH

1st - Jean Scott

2nd - Donald P Wilson

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - GLADIOLA LARGE OTHER

1st - Jean Scott

2nd - Pamela S Wright

3rd - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - GLADIOLA SMALL OTHER

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - MARIGOLD AFRICAN ORANGE

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - MARIGOLD FRENCH SINGLE

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS-ANNUALS - MARIGOLD FRENCH DOUBLE

2nd - Carrie Hawk

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS PERENNIALS - ROSES-FLORIBUNDA

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS PERENNIALS - ROSES-HYBRID TEA

1st - Jean Scott

2nd - Becky Walker

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS PERENNIALS - ROSES-OTHER YELLOW

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - SPECIMEN FLOWERS PERENNIALS - ROSES-OTHER

1st - Jean Scott

FLORAL EXHIBITS - ARTISTIC ARRANGEMENTS - ARRANG WILDFLOWERS-8: IN HEIGH

2nd - Nettie E Hill

FLORAL EXHIBITS - ARTISTIC ARRANGEMENTS - ARRANG WILDFLOWERS-8" -12" HGT

1st - Pamela S Wright

FLORAL EXHIBITS - ARTISTIC ARRANGEMENTS - OTHER TRADITIONAL

1st - Laura Frost

FLORAL EXHIBITS - ARTISTIC ARRANGEMENTS - ARRANGEMENT IN UNUSUAL CONTAIN

1st - Pamela S Wright

NEEDLECRAFT - CLOTHING - STUFFED TOY-NOVELTY-

1st - Billie Allen

2nd - Jenny Green

NEEDLECRAFT - CLOTHING - Stuffed Toy, Other

1st - Jenny Green

NEEDLECRAFT - CLOTHING - APRON-FANCY

1st - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - CLOTHING - Children Garment-Dress Formal

1st - Lauren P McCollum

NEEDLECRAFT - CLOTHING - Children Garment-Other Traditi

1st - Lauren P McCollum

NEEDLECRAFT - CLOTHING - Adult Garment-Dress Formal

1st - Lauren P McCollum

NEEDLECRAFT - CLOTHING - Adult Garment-Other Traditiona

1st - Lauren P McCollum

NEEDLECRAFT - CLOTHING - Outfit-for lawn ornament tradi

1st - Mary Ann Ziegler

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - TABLE Runner-CROCHET SOLID

1st - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - Table Runner Other Traditional

1st - Becky Walker

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CAPS-CROCHETED

1st - Michelle Wendell

2nd - Carolyn Brown

3rd - Bridget Vilenica

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CAPS-HAND KNITTED

1st - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - STOLE/SHAWL-CROCHETED

1st - Peggy Murdock

2nd - Michelle Wendell

3rd - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - STOLE/SHAWL-HAND KNITTED

1st - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - SWEATER/CARDIGAN CROCHETED

1st - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - OTHER SETS CROCHETED

1st - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - NECK SCARF CROCHETED

1st - Billie Allen

2nd - Michelle Wendell

3rd - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - OTHER ITEM APAREL CROCHETED

1st - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - Misc Sst of more than 1 item

1st - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - Misc-toy

1st - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - Misc-Other Traditional

1st - Nettie E Hill

2nd - Becky Walker

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - ROBES/COVERLET-CROCHETED

1st - Peggy Murdock

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CROCHETED SOLID CENTERPIECE

1st - Peggy Murdock

2nd - Peggy Murdock

3rd - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CROCHETED SOLID CENTERPIECE OV

1st - Peggy Murdock

2nd - Peggy Murdock

3rd - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CENTERPIECES-CUT WORK

1st - Mary VanTyne

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - DOILES-CROCHETED-ROUNDUNDER10

1st - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - DOILES-CROCHETED-ROUNDOVER10"

1st - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CUSHIONS NOVELTY

1st - Irene Jacobs

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - CUSHIONS OTHER TRADITIONAL

1st - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - NEEDLEWORK - Dresser Scarf-Other Embroidery

1st - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted Granny Square

2nd - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted /Ripple

2nd - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted /Shell

1st - Michelle Wendell

2nd - Carolyn Brown

3rd - Bridget Vilenica

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted /Afghan Stitch

1st - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted /Other

1st - Peggy Murdock

2nd - Peggy Murdock

3rd - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Other Traditional

1st - Michelle Wendell

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted Granny Square

1st - Janice Argabright

2nd - Nettie E Hill

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted Ripple

1st - Billie Allen

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted Shell

1st - Billie Allen

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted Afghan Stitch

1st - Peggy Murdock

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Crocheted Other

1st - Peggy Murdock

2nd - Peggy Murdock

3rd - Carolyn Brown

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Pieced

1st - Darletta Lindsay

2nd - Wynnette Pellegrini

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Other Tradiona

2nd - Becky Walker

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Applique'

1st - carol patterson

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Other

1st - Irene Jacobs

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Pieced

1st - carol patterson

2nd - Robin Throckmorton

3rd - Jenny Green

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Novelty

1st - Robin Throckmorton

NEEDLECRAFT - AFGHANS & QUILTS - Machine Quilted Other Traditio

1st - Natalie Gilbert

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PRINTS

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PHOTOS-UNDER 4" X 6" ACTION

1st - Phyllis Woods

2nd - Candy Aeschbacher

3rd - Emily G Shultz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-SHADOW

1st - Phyllis Woods

2nd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-SPEC OCC

1st - Heather Helmbright

2nd - Candy Aeschbacher

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-SPORTS

1st - Phyllis Woods

2nd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-SUN

1st - Bonnie Swartz

2nd - Phyllis Woods

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-OTHER

1st - JERILYN SCHNEIDER

2nd - Heather Helmbright

3rd - Heather Helmbright

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PHOTOS-UNDER 4" X 6" ANIMAL

1st - Katy Tsai

2nd - Phyllis Woods

3rd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PHOTOS-UNDER 4" X 6" BUILDINGS

1st - Danielle Crooks

2nd - Katy Tsai

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PHOTOS-UNDER 4" X 6" PLANTS ET

1st - Grace Bradmon

2nd - Grace Bradmon

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PHOTOS-UNDER 4" X 6" G.C.LIFE

1st - Bonnie Swartz

2nd - Phyllis Woods

3rd - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-PATROITI

1st - Phyllis Woods

2nd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-PEOPLE

1st - Phyllis Woods

2nd - Katy Tsai

3rd - Emily G Shultz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - UNDER 4"X6"BLK & WHT-SCENIC

1st - JERILYN SCHNEIDER

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 ACTION

1st - Phyllis Woods

2nd - Emily G Shultz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 SHADOW/SILHOUETTE

1st - Bonnie Swartz

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 SPECIAL OCCASION

1st - DAWN REYNOLDS

2nd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 SPORTS

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 SUNRISE/SUNSET

1st - Phyllis Woods

2nd - Grace Bradmon

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 OTHER

1st - Phyllis Woods

2nd - Danielle Crooks

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 ANIMAL(S)

1st - Grace Bradmon

2nd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 ARCHITECTURE/BUILDING

1st - Phyllis Woods

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 FLOWER/PLANT/TREES

1st - Grace Bradmon

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 LIFE IN GREENE CO

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 PATRIOTIC

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 PEOPLE/PORRAIT

1st - Phyllis Woods

2nd - Heather Helmbright

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - OVER 4X6 SCENIC

1st - Grace Bradmon

2nd - JERILYN SCHNEIDER

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-ACTION

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-OTHER

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-ANIMALS

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-FLOWERS/PLANTS/TREE

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-LIFE IN GREENE CO

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-PEOPLE/PORTRAIT

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - TIME LAPSE-SCENIC

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Action

1st - Katy Tsai

2nd - Phyllis Woods

3rd - Emily G Shultz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-School Spirit

1st - Katy Tsai

2nd - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Shadow/Silhouette

1st - Katy Tsai

2nd - Pamela S Wright

3rd - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Special Occasioin

1st - Katy Tsai

2nd - Candy Aeschbacher

3rd - Pamela S Wright

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Sports

1st - Phyllis Woods

2nd - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Sunrise/Sunset

1st - Emily G Shultz

2nd - Katy Tsai

3rd - Heather Helmbright

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Other

1st - Phyllis Woods

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Animals

1st - Grace Bradmon

2nd - Emily G Shultz

3rd - A. J. Wilson

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Architecture/Build

1st - Danielle Crooks

2nd - Danielle Crooks

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Flower/Plant/Tree

1st - Beth Cree

2nd - Cara Longstreth

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Greene Co Fair

1st - Pamela S Wright

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Life in Greene Co

1st - Amy Wilson

2nd - Pamela S Wright

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Patriotic

1st - Katy Tsai

2nd - Phyllis Woods

3rd - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-People/Portrait

1st - Pamela S Wright

2nd - Candy Aeschbacher

3rd - Beth Cree

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Photo-Color-Scenic

1st - Katy Tsai

2nd - Annetta Shaffer

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Action

1st - Phyllis Woods

2nd - Katy Tsai

3rd - Emily G Shultz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Shadow/Silhouette

1st - JERILYN SCHNEIDER

2nd - DAWN REYNOLDS

3rd - Elijah Earnest

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Special Occasion

1st - Grace Bradmon

2nd - Bonnie Swartz

3rd - JERILYN SCHNEIDER

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Sports

1st - Phyllis Woods

2nd - Christian Wilson

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Sunrise/Sunset

1st - Christian Wilson

2nd - Grace Bradmon

3rd - Avery Berdine

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Other

1st - Bonnie Swartz

2nd - Danielle Crooks

3rd - Christian Wilson

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Animals

1st - JERILYN SCHNEIDER

2nd - Grace Bradmon

3rd - Elijah Earnest

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Architecture/Building

1st - Bonnie Swartz

2nd - Danielle Crooks

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Flower/Plant/Tree

1st - Grace Bradmon

2nd - DAWN REYNOLDS

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-GreeneCo Fair

1st - Bridget Vilenica

2nd - Allexis Berdine

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-life in Greene Co

1st - Phyllis Woods

2nd - Billy Cree

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Patriotic

1st - Grace Bradmon

2nd - Phyllis Woods

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-People/Portrait

1st - DAWN REYNOLDS

2nd - Phyllis Woods

3rd - Grace Bradmon

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Over 4x6-Scenic

1st - Danielle Crooks

2nd - Phyllis Woods

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Action

1st - Phyllis Woods

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Emily G Shultz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Other

1st - Bonnie Swartz

2nd - Katy Tsai

3rd - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Animals

1st - Katy Tsai

2nd - Phyllis Woods

3rd - Grace Bradmon

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Architecure/Buildin

1st - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Flower/Plant/Tree

1st - Phyllis Woods

2nd - DAWN REYNOLDS

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Life in Greene Co

1st - Phyllis Woods

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-People Portrait

1st - Phyllis Woods

2nd - Grace Bradmon

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Time Lapse-Scenic

1st - Phyllis Woods

2nd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Acrylic-Abstract

1st - Danielle Crooks

2nd - Danielle Crooks

3rd - ANGELA WYGONIC

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Acrylic-Animals

1st - Marilyn Sisk

2nd - Danielle Crooks

3rd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Acrylic-Landscape Other

1st - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Acrylic-People

1st - Janeann Carmichael

2nd - Danielle Crooks

3rd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Acrylic-Still Life

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Acrylic-Other

1st - Janeann Carmichael

2nd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Charcoal--People

1st - Danielle Crooks

2nd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Charcoal--Still Life

1st - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Charcoal--Other

1st - Danielle Crooks

2nd - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Mixed Media-Animals

1st - Marilyn Sisk

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Mixed Media-People

1st - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Mixed Media-Seascape

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Mixed Media-Other

1st - Kyle Anderson

2nd - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Oil- Animals

1st - Marilyn Sisk

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Oil- Landscape other

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Oil- Seascape

1st - Marilyn Sisk

2nd - Marilyn Sisk

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Oil- Other

1st - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - Pastel Abstract

1st - Heather Helmbright

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - COLORED PENCILlandscape other

1st - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - COLORED PENCIL people

1st - Danielle Crooks

2nd - Danielle Crooks

3rd - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - COLORED PENCIL OTHER

1st - Danielle Crooks

2nd - Danielle Crooks

3rd - Diane Barnhart

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - WATERCOLOR ANIMALS

1st - Danielle Crooks

2nd - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - WATERCOLOR LANDSCAPE OTHERS

1st - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - WATERCOLOR PEOPLE

1st - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - WATERCOLOR OTHERS

1st - Katy Tsai

2nd - Danielle Crooks

3rd - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - STIPPLING MULTI COLOR

1st - Danielle Crooks

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - ETCHING ON GLASS

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - PAINTING & PHOTOGRAPHS - PAINTING DEP. LIFE G.C. SLATE

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Woodcraft Toy-single piece

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Woodcraft other Traditional

1st - Marilyn Sisk

2nd - Natalie Gilbert

3rd - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Woodburning Other Traditional

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Homemade Toys Other Traditiona

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Bead Work-Jewelry single piece

1st - Mary VanTyne

2nd - Lauren P McCollum

3rd - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Bead Work-Jewelry set

1st - Beth D Zeth

2nd - Lauren P McCollum

3rd - Beth D Zeth

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Bead Work-other traditional

1st - Mary VanTyne

2nd - Beth D Zeth

3rd - Beth D Zeth

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Tole Painting-on Box

1st - Nettie E Hill

2nd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Tole Painting-on Kitchen Item

1st - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Tole Painting-on Saw Blade

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Tole Painting-other traditiona

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Ready made-Embroidery

1st - Lauren P McCollum

2nd - Lauren P McCollum

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Basketry-Reed

1st - DEBBIE COSS

2nd - Becky Walker

3rd - Becky Walker

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Gift Wrapping-Christmas

1st - Bonnie Swartz

2nd - Michele Rager

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Gift Wrapping-Other Traditiona

1st - Mary Ann Ziegler

2nd - Michele Rager

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - AFused glass other traditional

1st - Ken Fowler

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Other Paper Craft Not Listed T

1st - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Special Creation-Easter Wreath

1st - Pamela S Wright

2nd - Aj(ashley) Zieglar

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Special Creation-Easter Other

1st - Jenny Green

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Halloween-Wreath

1st - Bonnie Swartz

2nd - Aj(ashley) Zieglar

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Halloween-Other

1st - Jenny Green

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Patriotic-Wreath

1st - Pamela S Wright

2nd - Aj(ashley) Zieglar

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Thanksgiving Wreath

1st - Joan Lemley

3rd - Aj(ashley) Zieglar

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Thanksgiving Other

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Other Traditional

1st - Joan Lemley

2nd - Tammy L Brookover

3rd - Bonnie Swartz

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Flower Pot

1st - Nettie E Hill

2nd - Mary Ann Ziegler

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - China Painting plate

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Angel

1st - Joyce Coss

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Birdhouse

1st - Mary Ann Ziegler

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Scarecrow

1st - Tammy L Brookover

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Other Special Craft Item

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Heritage pages

1st - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Special Occassion

1st - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Outdoor Life

1st - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - SCHOOL DAYS

1st - Candy Aeschbacher

2nd - Mary Ann Ziegler

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Sports Pages

1st - Candy Aeschbacher

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Lamp

1st - Braxton Mccollum

2nd - Braxton Mccollum

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Other Traditional

1st - A. J. Wilson

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Dolls-male

1st - Jenny Green

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Dolls-female

1st - Barbara Bilbay

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Dolls - Other

1st - Mary Ann Ziegler

2nd - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Xmas Article-Single Ornament

1st - Nettie E Hill

2nd - Mary Ann Ziegler

3rd - Joyce Coss

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Xmas Article-Set of Ornaments

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Xmas Article-Centerpiece

1st - Joyce Coss

2nd - Bonnie Swartz

3rd - Mary Ann Ziegler

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Xmas Article-Other, Trad.

1st - A. J. Wilson

2nd - Jenny Green

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Plaque-other

1st - Tammy L Brookover

2nd - Tammy L Brookover

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Box- tole painted

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Picture Frame-tole painted

1st - Nettie E Hill

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Other

1st - Darletta Lindsay

2nd - Janeann Carmichael

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Jewelry-Hand wrought

1st - Beth D Zeth

2nd - Beth D Zeth

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Jewelry-Metal work

1st - Beth D Zeth

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HANDCRAFTS - Jewelry-other traditional

1st - Beth D Zeth

2nd - Beth D Zeth

3rd - Katy Tsai

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HOUSEHOLD FURNISHINGS - Refinished Furniture Trunk

1st - Joyce Coss

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - HOUSEHOLD FURNISHINGS - Refinished Furniture Other tra

1st - Mary Ann Ziegler

ART/PHOTOGRAPHY/CRAFTS - Recycled Articles - Plastic

1st - Brenda Kramer

GROUP EXHIBITS - GRANGE EXHIBITS - LARGE BOOTHS

2nd - EastFranklin Grange

GROUP EXHIBITS - GRANGE EXHIBITS - SMALL BOOTHS

1st - Harveys-Alep Grange

GROUP EXHIBITS - GRANGE EXHIBITS - POMONA

1st - GC Pomona Grange

GROUP EXHIBITS - GRANGE EXHIBITS - GARDEN CLUBS

1st - Penn State Master Gardners Of Greene Cty

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 5500lb Farm Stock Tractor

1st - Randy Bennett

2nd - Sam Mounts

3rd - Shannon Boring

4th - Tom Mannon

5th - Grover Binkey

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 5500lb Farm Open Stock Tractor

1st - Wes Binkey

2nd - Fred Ballein

3rd - Derek Day

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 7500lb Farm Stock Tractor

1st - Charlie Johnston

2nd - Derek Day

3rd - Randy Bennett

4th - Trent Wolen

5th - Chad Moore

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 7500lb Open Farm Stock Tractor

1st - Phil Metz

2nd - Bob Ross

3rd - Kyle Householder

4th - Jim Bower

5th - Derek Day

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 9500lb Farm Stock Tractor

1st - Charlie Johnston

2nd - Fred Ballein

3rd - Scott Siler

4th - Chad Johnston

5th - Bryce Barnhart

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 9500lb Open Farm Stock Tractor

1st - Randy Wargo

2nd - Michael Tyhonas

3rd - Barry ` Ross

4th - Jason Lilley

5th - Kyle Householder

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 12000lb Farm Stock Tractor

1st - Richard Lustik

2nd - Erran Wright

3rd - Kyle Sims

4th - Bob Ross

5th - Chad Johnston

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 12000lb Open Farm StockTractor

1st - Jesse Lilley

2nd - Randy Wargo

3rd - Brandon Bell

4th - Samuel Washabaugh

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 14000lb Farm StockTractor

1st - Bob Ross

2nd - Chris Magyar

3rd - Kyle Sims

4th - Bob Ross

5th - Erran Wright

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 14000lb Open Farm StockTractor

1st - Samuel Washabaugh

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 8000 lb OPEN DIESEL 4X4

1st - Matt Cain

2nd - Travis Jones

3rd - Rod Riggs

4th - Demetrious Bishoff

5th - Patrick Mcdonough

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 20000# Open Street Semi's

1st - Brian Feather

2nd - Moose Loughry

3rd - Lawrence Mcelroy

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - Limited Pro/Super Farm Tractor

1st - Laine Jobe

2nd - Tim Pugelese

3rd - Gregg Ferringer

4th - Forest Kemp

5th - Brady Mermon Jr

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - Super Stock 4x4 Trucks

1st - Dave Kendziorski

2nd - Ron Jack

3rd - Sam Magill

4th - Bob Martie

5th - Darrin Young

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - 6200 # Pro Stock 4x4

1st - James Hrapczak

2nd - Ernie Palmer

3rd - Dennis Nichelson

4th - George Nichelson

5th - Keith Hinchberger

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - Limited Pro Stock Diesel

1st - Cori Baker

2nd - Charles Reckhart

3rd - Travis Jones

CONTESTS - Farm Stock/Truck & Tractor Pu - Pro Mod Trucks

1st - Brad Berghoff

2nd - Ed Zedrick

3rd - Calvin Miller

4th - Crystal Zedrick

5th - Jerry Foster

CONTESTS - LEADLINE CONTEST - TINY TOTS- 3-7

1st - Avery Pierce

2nd - Layla Pierce

3rd - Kennedy Jones

4th - Danni Stephenson

CONTESTS - LEADLINE CONTEST - JR DIVISION-8-13 ages

1st - McKenzie McDonnell

2nd - Chloe Williams

CONTESTS - LEADLINE CONTEST - Sr Division

1st - Garrett Barnes

2nd - Karston Williams

CONTESTS - WHEEL BARROW OR BUCKET - KIDS 1-12

1st - Pamela S Wright

CONTESTS - WHEEL BARROW OR BUCKET - ADULTS 19 & UP

1st - Tonya Wood

3rd - Emily G Shultz

CONTESTS - WHEEL BARROW OR BUCKET - SMALL BUCKET

2nd - Ken Fowler

CONTESTS - WHEEL BARROW OR BUCKET - LARGE BUCKET

1st - Chase Sager

APAIRY PRODUCTS - MAPLE SYRUP & PRODUCTS - COLLECTIVE EXHIBIT

1st - Robert Haines

2nd - David Zwerver

3rd - Donna Zwerver

(0) comments

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.